Regionální centrum PRO-BIO Šumava

Informační web pro ekologické zemědělce     www.pro-bio.stachy.cz

Aktuality z netu

Aktuality ze světa zemědělství 2.3.2004

Dočtete se:

 • Na Chebsku se ztratila prasata

 • BSE stále bereme vážně

 • Podmínky prodeje krmného obilí ze zásob státních hmotných rezerv

 • Euro: Zemědělci žalují PGRLF kvůli prodeji 36 pct firmy Madeta

 • Krmné aditivum pro produkci křehkého

 • SZIF vyzývá dovozce k předběžné registraci

 • Palas: Vstup do EU bude znamenat posílení prestiže zemědělství

 • Souhrn událostí předchozího dne 1. 3. 2004

 • Potravináři míří do Evropy

 • Krizový štáb k poslednímu vývoji na trhu prasat

 • Láká hlavně nákup strojů

 • Producenti mléka dostanou nejvyšší možné podpory

 • Palas víc neprozradil

 • Výpisy o půdě nemají hlavně velké podniky

 • GE Capital Bank poskytuje zemědělcům hypotéku na nákup půdy

 • Výpisy o půdě nemají hlavně velké podniky
 • Na Chebsku se ztratila prasata

  Neznámý pachatel podřízl v noci na neděli v obci Hůrka na Chebsku celkem 12 jatečních prasat a všechny kusy o celkové hmotnosti 1200 kilogramů pak odvezl na kolečku k autu, naložil je a odjel.

  článek zde Zdroj: Vetweb


  BSE stále bereme vážně

  Do konce letošního února bylo od počátku roku 2001 vyšetřeno 535 611 vzorků mozku skotu s tím, že ...

  článek zde Zdroj: SVS ČR


  Podmínky prodeje krmného obilí ze zásob státních hmotných rezerv

  tisková zpráva MZe ze dne 1. 3. 2004

  článek zde Zdroj: MZe


  Zájem o lesy a pole

  Českomoravská hypoteční banka (ČMHB) navázala kontakt s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF). Ten od 20. února začal poskytovat farmářům příspěvek na úhradu úroků z hypoték na zemědělskou půdu ve výši 4,5 procentního bodu z úroků. Kromě ČMHB projevily o nový produkt zájem i Raiffeisenbank a Volksbank. "Většinou se jedná o ústavy, jejichž mateřské finanční domy s takovým typem hypoték mají ve svých zemích zkušenosti, řekl týdeníku EURO ředitel PGRLF Lubomír Netolický. Hypotéky jištěné půdou zatím nabízí Česká spořitelna, GE Capital Bank (GECB) a Komerční banka (KB).

  článek zde Zdroj: Agris


  Euro: Zemědělci žalují PGRLF kvůli prodeji 36 pct firmy Madeta

  Mlékárenské a hospodářské družstvo Jih žaluje u Obvodního soudu v Praze 1 Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond kvůli privatizaci 36 procent potravinářské firmy Madeta. Píše to pondělní vydání týdeníku Euro. Družstvo se stalo vítězem tendru na prodej více než třetiny akcií Madety v roce 2002. Podíl ale nakonec získaly loni v prosinci Jihlavské mlékárny. Žaloba družstva Jih, která leží u pražského soudu, viní PGRLF z nedodržení smluvních závazků. Pokud nezískají akcie Madety, slibují si zemědělci od soudního verdiktu alespoň náhradu vzniklé škody. "Nezdařená transakce nás stála spoustu úsilí a peněz. Doufám, že nám ztráty fond nahradí," cituje Euro místopředsedu představenstva družstva Zdeňka

  článek zde Zdroj: Agris


  Krmné aditivum pro produkci křehkého masa

  Metodu, která spočívá v přidávání vitaminu D3 do krmiva skotu ve výkrmu, si nechala patentovat americká Zemědělská výzkumná služba (ARS). Vědci tři až pět dní před plánovanou porážkou lehce zvýšili podíl tohoto vitaminu v krmné dietě. Již mírné zvýšení hladiny vitaminu D3 dokáže způsobit zvýšení podílu vápníku v krvi o 20 až 30 %. Podle názoru vědců je vyšší podíl minerálních prvků ve svalovině příčinou zvýšené hladiny vápníku v krvi. Tím dochází po porážce k lepší aktivizaci enzymů ve svalovině a tím k zjemnění masa.

  článek zde Zdroj: Agris


  SZIF vyzývá dovozce k předběžné registraci masa

  Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) doporučuje dovozcům hovězího a telecího masa a dovozcům banánů kontaktovat Fond již nyní k předběžnému zaregistrování. Konstatovala to dnes tisková mluvčí Fondu Jitka Sluková. Registrace je totiž podmínkou k udělení dovozní licence pro dovoz těchto komodit ze třetích zemí do EU. Dovozní licence na uvedené komodity se budou podle rozhodnutí EU vydávat pouze první týden v květnu.

  článek zde Zdroj: Agris


  Palas: Vstup do EU bude znamenat posílení prestiže zemědělství

  Chovatelé prasat nechystají další protest; jednání ale pokračují. Průcha: Spotřeba českých ryb by se mohla zvýšit na dvojnásobek. Pivo zdražuje zatím jen Prazdroj. Fond zatím dostal několik desítek žádostí o dotace na koupi půdy.

  článek zde Zdroj: Agris


  Souhrn událostí předchozího dne 1. 3. 2004

  Vstup do Evropské unie bude pro české zemědělství znamenat posílení jeho prestiže a stabilizaci trhu. Na dnešním setkání s jihočeskými zemědělci to řekl ministr zemědělství Jaroslav Palas. Také premiér Vladimír Špidla si myslí, že EU poskytne zemědělství stabilnější postavení. Palas nesouhlasí s hlasy, které tvrdí, že čeští úředníci nebudou schopni přijímat a rozdílet platby ze zdrojů EU. "Platební agentura bude včas akreditována," zdůraznil ministr. Podle něho není vytvoření platební agentury jednoduché, protože jde o úřad se zhruba 600 zaměstnanci.

  článek zde Zdroj: Agris


  Potravináři míří do Evropy

  Od vstupu do Evropské unie nás sice ještě dělí dva měsíce, ale zájem zahraničních firem o účast na mezinárodním potravinářském veletrhu Salima svědčí o tom, že na jednotném evropském trhu čeká naše zpracovatele nemalá konkurence. Navíc jejich pozici na ministerstvu zemědělství oslabilo opětovné zrušení funkce náměstka pro potravinářskou výrobu.

  článek zde Zdroj: Agroweb


  Krizový štáb k poslednímu vývoji na trhu prasat

  Krizový štáb, který se sešel v pondělí 1. března v Jihlavě, podává aktuální informace pro chovatele prasat. Situace na trhu vepřového masa se postupně stabilizuje a k dnešnímu dni ji lze charakterizovat následovně:

  článek zde Zdroj: Agroweb


  Láká hlavně nákup strojů

  Operační program rozvoj venkova a multifunkční zemědělství by Brusel mohl České republice schválit tento týden, očekává se v Praze. Stále však není jasné, kdy bude možné podávat žádosti spolu s projekty. Mluví se o květnu nebo červnu. Obrovský zájem bude hlavně o dotovaný nákup strojů

  článek zde Zdroj: Agroweb


  Producenti mléka dostanou nejvyšší možné podpory

  Producenti mléka v méně příznivých oblastech dostanou za tento kvótový rok maximální kompenzační platbu 30 haléřů za litr. Také ostatním vyplatí Státní zemědělský intervenční fond nejvyšší sazbu, a to 25 haléřů. Rozhodlo o tom prezidium fondu.

  článek zde Zdroj: Agroweb


  Palas víc neprozradil

  K prodeji státního balíku mlékárny Madeta se při posledních interpelacích v Poslanecké sněmovně vrátil stínový ministr zemědělství ODS Jiří Papež. Šéf resortu Jaroslav Palas však jeho dotazy na okolnosti obchodu odrážel stejně obecně jako předtím otázky novinářů.

  článek zde Zdroj: Agroweb


  Výpisy o půdě nemají hlavně velké podniky

  V pátek 27. února vypršel termín pro přijímání žádostí o doplňkové přímé platby. Většinou velké podniky je však podávaly bez výpisu užívané orné půdy, na který stále čekají. Ještě do čtvrtka hrozilo, že ten, kdo ale nemá žádost kompletní, nedostane peníze ani na zvířata.

  článek zde Zdroj: Agroweb


  GE Capital Bank poskytuje zemědělcům hypotéku na nákup půdy

  GE Capital Bank začíná dnes poskytovat dlouhodobý hypoteční úvěr na nákup zemědělské půdy. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) poskytne zemědělcům, kteří od GE Capital Bank získají tuto hypotéku, úrokovou dotaci 4,5 % p. a.

  článek zde Zdroj: Agroweb  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: KV | Vydáno dne 02. 03. 2004 | 1683 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Na začátek stránky  Čtenář

  Jméno:

  Heslo:


  Zaregistrovat
  Zapomenuté heslo

  Vyhledávání dle data

  <<  Listopad  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  

  Nejčtenější články

  Neexistuji vhodna data!

  Program rozvoje venkova: Opatření I.3.1 Další odborné vzdělávání a informační či

  Projekt: 09/007/1310b/231/003218

  Aktivity 2010

  PROJEKT: Odborné vzdělávání pro zemědělce 2008

  Projekt: 08/004/13100/231/001588

  Aktivity 2009

  Program rozvoje venkova I.3.1: Odborné vzdělávání pro zemědělce


       Archiv
     ISSN 1801-4216

  Program rozvoje vnkova
  Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

  Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova

  logo ESF a vlajka EU
  Tento web je financován Evropskou Unií, Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR.


  www.info-sumava.cz vše o Šumavě na jednom místě

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server