Regionální centrum PRO-BIO Šumava

Informační web pro ekologické zemědělce     www.pro-bio.stachy.cz

Aktuality z netu

Jihočeský hejtman varuje nespokojené zemědělce

Jihočeský hejtman Jan Zahradník nesouhlasí s jakoukoli blokádou našich státních hranic s Rakouskem, neboť to poškozuje nejen slibně se rozvíjející přeshraniční regionální spolupráci, ale i mezinárodní dohody a právo na volný pohyb osob a zboží, platné pro země Evropské unie. Hejtman tak reagoval na oznámení prezidenta Agrární komory ČR Jana Veleby o tom, že zemědělci do konce března uspořádají blokády na hranicích s Rakouskem, neboť se jim nelíbí narůstající dovoz vepřového masa od jižních sousedů, čímž údajně hrozí kolaps českému chovu prasat. „Přechody státních hranic, které Jihočeský kraj sdílí s Horním Rakouskem, jsou opakovaně místem blokád rakouských protitemelínských aktivistů. Trvám na tom, že nelze otázky ohledně bezpečnosti Temelína řešit blokováním hranic a že místem jednání by měla být společná česko-rakouská parlamentní komise, na níž se český premiér s rakouským kancléřem nedávno dohodli. Stejně tak nemůže být přípustné, aby se stávající problémy našich chovatelů přenášely do nátlakových akcí, které jsou v rozporu s unijním právem. Coby hejtman Jihočeského kraje, v jehož zájmu je rozvíjet dobré sousedské vztahy s rakouskými regiony, využiji všech svých možností, abych upozornil kompetentní orgány na dopady, které by přinesly avizované blokády státních hranic našimi zemědělci," uvedl jihočeský hejtman Jan Zahradník.

„Přechody státních hranic, které Jihočeský kraj sdílí s Horním Rakouskem, jsou opakovaně místem blokád rakouských protitemelínských aktivistů. Trvám na tom, že nelze otázky ohledně bezpečnosti Temelína řešit blokováním hranic a že místem jednání by měla být společná česko-rakouská parlamentní komise, na níž se český premiér s rakouským kancléřem nedávno dohodli. Stejně tak nemůže být přípustné, aby se stávající problémy našich chovatelů přenášely do nátlakových akcí, které jsou v rozporu s unijním právem. Coby hejtman Jihočeského kraje, v jehož zájmu je rozvíjet dobré sousedské vztahy s rakouskými regiony, využiji všech svých možností, abych upozornil kompetentní orgány na dopady, které by přinesly avizované blokády státních hranic našimi zemědělci," uvedl jihočeský hejtman Jan Zahradník.

Zdroj:www.kraj-jihocesky.cz

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: KV | Vydáno dne 20. 03. 2007 | 2296 přečtení | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.kraj-jihocesky.cz

Na začátek stránkyČtenář

Jméno:

Heslo:


Zaregistrovat
Zapomenuté heslo

Vyhledávání dle data

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Program rozvoje venkova: Opatření I.3.1 Další odborné vzdělávání a informační či

Projekt: 09/007/1310b/231/003218

Aktivity 2010

PROJEKT: Odborné vzdělávání pro zemědělce 2008

Projekt: 08/004/13100/231/001588

Aktivity 2009

Program rozvoje venkova I.3.1: Odborné vzdělávání pro zemědělce


     Archiv
 ISSN 1801-4216

Program rozvoje vnkova
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova

logo ESF a vlajka EU
Tento web je financován Evropskou Unií, Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR.


www.info-sumava.cz vše o Šumavě na jednom místě

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server